Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Zloženie NatiFem

Inovatívne zloženie NatiFem® Duo obsahuje kombináciu inozitolov, kyselinu listovú a folát 4. generácie Quatrefolic®, vitamíny D3, E, C, B6 a B12, MSM a minerály selén a zinok.


NatiFem® Duo je prvý výživový doplnok v SR s obsahom kombinácie inozitolov (myo-inozitol a d-chiro-inozitol) spolu s folátmi 4. generácie Quatrefolic®

1 vrecko obsahuje

Výživové zložky Množstvo % RHP*
Myo-inozitol 2 000 mg
D-chiro-inozitol 18 mg
Quatrefolic® (folát 4. generácie) 200 μg 200
Kyselina listová 200 μg 200
Vitamín E 6 mg α-TE** 50
Vitamín D3 10 μg 200
Vitamín B6 1 mg 71,5
Vitamín B12 1,7 μg 68
Vitamín C 100 mg 125
Zinok 5 mg 50
MSM (metylsulfonylmetán) 100 mg
*RHP: Referenčná hodnota príjmu, ** α-TE: α-tokoferol ekvivalent

Výrobok je bez lepku, bez cukru i bez laktózy

ODPORÚČANÉ DÁVKOVÁNIE: 1–2 vrecká denne rozpustiť v pohári vody a vypiť, najlepšie pred jedlem. Užívajte najmenej po dobu 3 mesiacov. Táto doba môže byť predĺžena.

Balenie: 30 vreciek s práškom po 2,75 g


Ako zložky NatiFem® Duo fungujú?

Inozitol je látka prirodzene sa vyskytujúca v bunkových membránach ľudského organizmu, kde sa podieľa na výmene informácií medzi bunkami.

Kyselina listová (označovaná ako vitamín B9, folát) prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva, k normálnej krvotvorbe a podieľa sa na procese delenia buniek. Tiež prispieva k znižovaniu miery únavy a vyčerpania, čím má pozitívny vplyv na psychickú činnosť.


Prípravok NatiFem® Duo obsahuje aj kyselinu listovú vo forme folátu 4. generácie Quatrefolic®. Foláty sú biologicky aktívne formy kyseliny listovej, ktoré môže telo využiť priamo, a to hlavne u žien s poruchou v premene kys. listovej (mutácia MTHFR).


Vitamin E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Vitamín D3 – prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, tiež sa podieľa na správnom delení buniek.

Vitamín C je dôležitý antioxidant, spolu s vitamínmi B6 a B12 prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a znižovaniu miery únavy a vyčerpania. Psychická pohoda hraje nezanedbateľnú úlohu v snahe o počatie.

Zinok podporuje normálnu plodnosť a reprodukciu.

Selen prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. U mužov prispieva k normálnej spermatogenézu.

MSM (metylsulfonylmetán) je zlúčenina prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom tele a slúži ako zdroj organickej síry. Síra je v našom organizmu potrebná pre zdravie väčšiny tkanív.

NatiFem® je výživový doplnok so sladidlami. Nesmie sa nahradzovať pestrou a vyváženou stravou.
Quatrefolic® a logo Quatrefolic® sú ochranné známky firmy Gnosis.