Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Inozitol

Inozitol je jednou z hlavných látok obsiahnutých vo výživovom doplnku NatiFem® Duo.

Čo je to inozitol a aká je jeho úloha?

Inozitol je látka prirodzene sa vyskytujúca v tele. V našom tele nájdeme inozitol v bunkových membránach mozgu, srdci, svaloch, reprodukčných orgánoch a v kostiach. Zúčastňuje sa celej rady biochemických reakcií v tele. Je dôležitým stavebným prvkom niektorých fosfolipidov a ďalších biomolekúl v tele a podieľa sa na výmene informácií medzi bunkami (bunkovej signalizácii). Mechanizmus pôsobenia je na molekulárnej úrovni.

Odkiaľ sa inozitol v tele nachádza?

Telo si samo nedokáže inozitol v dostatočnom množstve vytvoriť, a tak ho musí prijímať zvonku. Jeho príjem potravou nemusí byť pre telo dostatočný. Dospelý človek príjme z potravy priemerne 1 g inozitolu denne v rôznych biochemických formách. Vyskytuje sa v širokom spektre potravín, napríklad v sóji, ovocí, celozrnných potravinách, zelenine, mäse a mlieku.

Aké typy inozitolov máme v tele a v akom zastúpení?

Inozitol sa nachádza v ľudskom tele v 2 formách (2 stereizoméry): myo-inozitol a d-chiro-inozitol. Zastúpenie týchto foriem je avšak rozdielne. Z obsahu inozitolov v bunkách tvorí najväčší podiel myo-inozitol (až 99 %).

NatiFem® je výživový doplnok so sladidlami. Nesmie sa nahradzovať pestrou a vyváženou stravou.
Quatrefolic® a logo Quatrefolic® sú ochranné známky firmy Gnosis.