Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Foláty

Medzi hlavné zložky výživového doplnku NatiFem® Duo patrí kyselina listová vo forme folátov 4. generácie Quatrefolic®.

Kyselina listová a jej význam:

Kyselina listováje označovaná ako vitamín B9 alebo folát.Prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva, k normálnej krvotvorbe a podieľa sa na procese delenia buniek.Tiež prispieva k znižovaniu miery únavy a vyčerpania, čím má pozitívny vplyv na psychickú činnosť.

Príjem kyseliny listovej pred otehotnením a na počiatku tehotenstva pôsobí ako účinná prevencia vrodených vývojových vád.Premena kyseliny listovej na foláty:

Aby mohlo ľudské telo kyselinu listovú využíť, musí ju zpracovať/ premeniť na aktívnu formu – folát. Pri premene kyseliny listovej na folát je nevyhnutný špecifický enzým MTHFR (metyltetrahydrofolátredukáza)


Význam folátov:

Foláty sú biologicky aktívne formy kyseliny listovej, ktorémôže telo využiť priamo a to aj u žien s poruchou v premene kys. listovej (mutácia MTHFR).

Quatrefolic® je označenie pre najnovšiu formu aktívnej kyseliny listovej – folát,ktorý sa na rozdiel od ostatných starších foriem vyznačuje vysokou stabilitou i rozpustnosťou vo vode. Dokáže prejsť žaludočnou bariérou až do tenkého čreva, a tak sa dostáva vo vyšších dávkach do tela.


Výživový doplnok NatiFem® obsahuje najnovší folát 4. generácie Quatrefolic®.


NatiFem® je výživový doplnok so sladidlami. Nesmie sa nahradzovať pestrou a vyváženou stravou.
Quatrefolic® a logo Quatrefolic® sú ochranné známky firmy Gnosis.